Vytěžování faktur v BMD NTCS
V BMD NTCS je nově implementována možnost vytěžování faktur, které obsahují QR kódy. Abyste toto vytěžování mohli používat je potřeba fakturu v digitální podobě otevřít v modulu BMD scan. Zde viz. obrázek níže vyberete jakou fakturu chcete zpracovat a jak. V BMD je také možnost využití rozpoznání OCR. Tato služba se podívá na scan faktury a určí kde jsou hlavní informace z faktury a označí je. Bohužel rozpoznání OCR není ani zdaleka tak spolehlivé jako rozpoznání kódu QR. Na čtení QR kódu nemá totiž vliv font a velikost písma nebo natočení scanu.

 

Kontrola došlých faktur za pomoci QR kódů

Díky QR kódu se mi předvyplní základní informace z faktury jako je datum vystavení, datum splatnosti, částka, variabilní symbol a jiné.
V dalším kroku se přesuneme z modulu BMD Scan do kontroly došlých faktur. Níže uvidíte, že data z QR kódu se propsala do hlavičky a není potřeba je vyplňovat.

 

Kontrola došlých faktur za pomoci QR kódů

Pokud je faktura od dodavatele, kterého BMD nezná tak se Vás BMD zeptá, zda chcete založit nového dodavatele. Pro nového dodavatele BMD vytěží QR kód a ani zde nebude potřeba vyplňovat všechna data.QR kódy se pomalu ale jistě stávají obrovským ulehčením práce. Nicméně je škoda, že každý výrobce softwaru má QR kódy na fakturách trochu upravené a tím pádem se může stát, že BMD scan nedokáže plně vytěžit každý QR kód.

Hledáte spíše individuální řešení?

Chcete dostávat další informace?